Webové aplikace, mapy a podklady

Co všechno lze postavit na kvalitních datech?

Webové aplikace, mapy a podklady 

Co všechno lze postavit na kvalitních datech?

GIS BRNO

Nejvíce map naleznete na mapovém portálu Brna GIS BRNOGeografický informační systém (GIS) je informační systém navržený pro práci s daty, naleznete zde Brno zpracované v 25 tematických mapách. Kromě základních map města jako katastrální, majetková, cenová, teplotní, zde naleznete i historická ortofota, mapy bombardování města, různé průvodce, spádové mapy školství a mnoho dalších.  Nejzajímavější uvádím v seznamu i samostatně.
GIS dále nabízí územní plán a 3D model budov spolu s urbanistickým modelem Brna.

Panorama města Brna z roku 1867

Aplikace umožňuje porovnatjak se město během 145 let změnilo. Obsahuje panoramatické snímky z roku 1867na které můžete promítnout snímky z roku 2012 s možností měnit nastavení průhlednosti historického panoramatu.

Samostatná aplikace pro iOS a Android k dispozici

Mapa blokového čištění

BKOM je portál, který informuje o plánovaném čištění ulic, a tím i možných odtazích ve vašich lokalitách. Bloková čištění zobrazuje v grafické formě, ale i pomocí nastavených e-mail notifikací, které vám tyto důležité informace poskytnou s předstihem.

Mapa údržby komunikací

Mapa údržby komunikací a chodníků, kde zjistíte, kdo má na starost úklid konkrétního chodníku či ulice.

Mapa vodorovného a svislého značení

Pasport vodorovného a svislého značení s technickým pasportem komunikací. V této mapě najdete všechny dopravní značky ve městě, cyklostezky, komunikační zeleň, tramvajová tělesa, zastávkové zálivy, schodiště, parkoviště… 

Samostatná aplikace pro iOS a Android k dispozici

Dopravní situace

Dopravní informační centrum. Mapa, kde si můžete filtrovat aktuální dopravní situaci, dopravní události, dopravní kamery, informace o parkovacích místech s aktuální obsazeností, světelné křižovatky. 

Samostatná aplikace pro iOS a Android k dispozici

Brňáci pro Brno

Aplikace společnosti Brněnské komunikace a.s. umožňuje občanům upozornit na závady na místních komunikacích nebo na silnicích II. a III. třídy, které jsou ve správě BKOM.

Podklady dostupné v různých mobilních aplikacích

Cyklomapa Openstreetmap.org

V rámci Openstreetmap je k dispozici kvalitní mapa cyklostezek tvořená komunitou. Obsahuje ale také obchody, dílny, plánovač trasy, veřejná pítka, stojany, atd.

Imisní stav ovzduší

Stránky imisního monitoringu ovzduší, kde zjistíte informace o stavu imisí ve městě (celkem pět monitorovacích stanic).

Kvalita ovzduší

Nové stránky o městské kvalitě ovzduší, nabízí online data z deseti automatických měřicích stanic v Brně. Dále poskytují mnoho informací o samotném monitoringu a monitorovacích stanicích, legislativě a Akčním plánu zlepšování kvality ovzduší.

Optimalizováno pro mobilní telefony
Samostatná mobilní aplikace pro Android k dispozici

BMHD iRIS

Aplikace zobrazuje aktuální polohu všech vozidel v systému integrovaného dopravního spojení v Jihomoravském kraji, včetně MHD Brno.

Mapa zastávek

Mapa všech zastávek s aktuálními odjezdy integrovaného dopravního systému v Jihomoravském kraji.

Kvalita bydlení

Aplikace hodnotící kvalitu bydlení. Webová aplikace vytvořená jako diplomová práce studentem Mendelovy univerzity v Brně.

Data Brno

Portál sloužící ke sdílení dat o městě Brně. Jedná se o data samotného města a městských organizací, ale též od různých dalších poskytovatelů. Portál se snaží shromáždit všechny aplikace a tematické mapy města, celkem jich aktuálně obsahuje 67. Portál se neustále vyvíjí a aktualizuje, takže zatím ne všechny aplikace fungují.   

Mapový portál Jižní Morava

 Interaktivní mapa, kde můžete plánovat cestu, filtrovat objekty (restaurace, lázně, památky, sport, ubytování, turistické atrakce atd.), měřit vzdálenosti, plochu, převýšení.  

Model Brna z roku 1645

Na těchto webových stránkách najdete hlavně virtuální model města v době obléhání Švédy roku 1645, dále model z konce 14. století a poloviny 18. století. 

Badatelna

Stránky amatérského bádání z oblasti vojenské historie a techniky, technických památek, historického cihlářství a starých komunikací. Obsahují mnoho textů a fotografií.

Optimalizováno pro mobilní telefony

Bombardování brna

Bombardování Brna je webová aplikace mapující místa zasažená spojeneckými a sovětskými nálety v letech 1944-1945, k jednotlivým záznamům jsou připojeny dobové fotografie.

Staré mapy Brna

Obsahuje digitalizované staré mapy Moravy a města Brna (od roku 1839 až po rok 1944).

Optimalizováno pro mobilní telefony

Brněnský architektonický manuál

Volně přístupné internetové databáze, tištěné mapy a publikace zprostředkuje všem zájemcům o architekturu podrobné informace o brněnských stavbách, které vznikly v letech 1918-1945. Databáze obsahuje 400 architektonických objektů s údaji o jejich přesné adrese, GPS souřadnicích, MHD zastávkách v blízkosti, případně o jejich památkové ochraně a zpřístupnění pro veřejnost. Krátké texty a audionahrávky včetně interaktivní mapy.  

Optimalizováno pro mobilní telefony

Brno poetické

Brno poetické –  zažíjte poezii přímo v ulicích města. Nabízí mapu, kde najdete místa, ke kterým byla sepsána báseň. Obsahuje básníky píšící česky i německy, kteří jsou s Brnem pevně spjati svým životem a dílem.

Průvodce Poznej Brno

Průvodce Brnem Michala Kašpárka, najdete zde tipy na procházky s podrobným popisem, nebo seznam gastronomických podniků, které stojí za návštěvu.

Janáček Brno

Multimediální publikace mapující působení Leoše Janáčka ve městě. Obsahuje interaktivní mapu, publikace i hudební ukázky, které se k daným objektům vážou.

Encyklopedie Brna

Internetová encyklopedie dějin města Brna, je tvořena soustavou navzájem propojených karet z různých oblastí brněnské historie, např. osoby, události, ulice, školy, pamětní desky apod.

Brněnský hantec

Stránky věnované hantecu a všeobecně Brnu, a všemu co kdy k Brnu patřilo. Naleznete zde slovník hantecu, písničky a povídky, historické fotky a mnoho jiného.

Mapa hřbitovů

Mapa všech 11 brněnských hřbitovů (JehniceKomínKrálovo PoleLíšeňŘečkoviceSlatina SoběšiceTuřanyŽebětínŽideniceÚstřední hřbitov) se seznamy pohřbených, včetně významných osobností. 

Podívejte se také na přehled mobilních aplikací.

 

Zdá se Vám, že nějaký projekt chybí? Napište mi.